Bratislava 14. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Kancelária Národnej rady SR sa chystá nakúpiť nové gastrotechnológie za 260.000 eur bez DPH. Predbežné oznámenie sa v októbri objavilo vo vestníku verejného obstarávania. Nákup súvisí s rozsiahlou rekonštrukciou parlamentnej kuchyne a jedálne.
Budova Národnej rady SR

Predmetom tejto zákazky je dodávka a montáž gastrotechnológie kuchyne nachádzajúcej sa v budove NR SR. Dodávka a montáž sú naplánované pre nasledovné priestory: kuchyňa/varňa, výdaj jedál, bufet, bar, príprava vajec, čistá príprava zeleniny, čistá príprava mäsa, príprava cesta, studená kuchyňa, príprava pizze, hrubá príprava mäsa, umývanie kuchynského riadu, umývanie stolového riadu, sklady zeleniny, denné a suché sklady, chladené skladové priestory (chladiace boxy) a mrazené skladové priestory (mraziace boxy).
Kuchyňa a jedáleň v budove NR SR aktuálne prechádzajú rekonštrukciou. Kancelária NR SR vydala ešte pred letnými prázdninami v júni vo vestníku verejného obstarávania výzvu na predkladanie ponúk s tým, že predpokladaná hodnota zákazky presahuje milión eur bez DPH. Základným kritériom pri vyhodnotení ponúk bola cena.
Predmetom zákazky na uskutočnenie stavebných prác bola komplexná prestavba kuchyne a jedálne, ktoré sú v pôvodnom stave. Ide o stavebné práce na nasledovných stavebných a inžinierskych objektoch: architektonicko-stavebné riešenie, statika, zdravotechnické inštalácie, plynofikácia, vykurovanie, elektroinštalácia silnoprúdové rozvody, chladiace a mraziace boxy, vzduchotechnika a chladenie, elektroinštalácia slaboprúdové rozvody, meranie a regulácia, požiarna ochrana. Rekonštrukcia by mala trvať štyri mesiace od uzavretia zmluvy.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.