Michalovce 11. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)

Anton Šoltis už nie je trénerom fortunaligového futbalového klubu MFK Zemplín Michalovce. Vedenie najvýchodnejšieho účastníka najvyššej domácej súťaže ho v pondelok odvolalo z funkcie. „Mužstvo do skončenia jesennej časti Fortuna ligy povedie jeho doterajší asistent Jozef Majoroš,“ referuje oficiálny web klubu

Na snímke Anton Šoltis

Štyridsaťtriročný košický rodák Šoltis bol najdlhšie slúžiacim fortunaligovým hlavným koučom, na poste trénera MFK Zemplín pôsobil od júla 2016. Michalovčanom sa v ostatnom čase veľmi nedarilo a po sérii neúspechov klesli už na 10. priečku FL. Zemplínčania v najvyššej domácej súťaži počas uplynulého víkendu nezvíťazili už v šiestom súboji v rade, naposledy sa im podarilo získať tri body ešte 21. septembra na pôdy Nitry. Posledným pre Šoltisa bol sobotňajší súboj v Senici, v ktorom jeho zverenci prehrali 0:4.

„Anton Šoltis viedol ako hlavný tréner Zemplín vo Fortuna lige v 109 zápasoch, v ktorých dosiahol 34 víťazstiev, 25 remíz a 50 prehier. Pod jeho vedením strelilo mužstvo 127 gólov a inkasovalo 168 krát. V Slovenskom pohári viedol Zemplín v 16 zápasoch s bilanciou 10 víťazstiev, 1 remíza a 5 prehier. Mužstvo strelilo 40 gólov a 18 inkasovalo,“ upozornil michalovský klub na svojom webe. Pod vedením Šoltisa sa Michalovce prebojovali dvakrát aj do semifinále Slovenského pohára.

„Vedenie MFK Zemplín Michalovce ďakuje Antonovi Šoltisovi za odvedenú prácu a nezabudnuteľné víťazstva, ktoré dosiahol so Zemplínom. V osobnom a futbalovom živote mu prajeme čo najviac úspechov,“ uvádza sa na michalovskom webe.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj