Nitra 23. marca 2019 (HSP/nitra.sk/Foto: TASR)
 
Turistický vláčik premáva v meste Nitra okruhom, na ktorom sú najviac koncentrované historické pamiatky a iné zaujímavosti. Cestujúcich o najzaujímavejšom informuje prostredníctvom akustického sprievodcovského výkladu. Mesto Nitra láka turistov vďaka svojej bohatej histórii, krásnemu hradnému areálu, vrchu Zobor, zeleným parkovým zákutiam pri rieke alebo v parku na Sihoti, a ďalším krásnym miestam

Ilustračné foto

Turistický vláčik premáva po starej známej trase od Svätoplukovho námestia cez pešiu zónu, parkové nábrežie až do parku Sihoť, kde je miesto na nástup a výstup. Z parku sa presunie na hrad, kde turistov počká, kým si prezrú hradný areál v priebehu 20 minút. Z hradu vláčik odchádza cez Župné námestie späť na Svätoplukovo námestie. Turistický vláčik má dva vozne, v každom je k dispozícii 20 sedadiel.
V meste pripravili zmeny, ktoré sa týkajú lístkov na turistický vláčik. „Ceny sa viac prispôsobia bežným komerčným cenám. Výhodou ale je, že lístok z vláčika  bude platiť aj na mestskú autobusovú dopravu,“ konštatuje viceprimátor Nitry Daniel Balko.
Zvýšenie počtu okruhov vychádza z veľkého minuloročného záujmu. Dôvodom zvýšenia ceny je že, celkové tržby nedokázali pokryť ani polovicu nákladov prevádzkovateľa služby. Dôvodom bol vysoký podiel cestujúcich zdarma – a tiež tých, ktorí cestovali za zľavnenú sumu.
Suma za odvezenie sa v turistickej atrakcii bude po novom nasledovná. Na tzv. „malom okruhu“ sa za euro odvezú deti do 6 rokov a ťažko zdravotne postihnuté osoby. Cestujúci od 7 rokov, vrátane seniorov zaplatia dve eurá.  „Veľký okruh“ bude pre občanov s preukazom ZŤP a deti do 6 rokov za  dve eurá, pre cestujúcich od 7 rokov o euro viac.
 
 
Príspevok V meste pod Zoborom lístok na turistický vláčik bude platiť aj na mestskú autobusovú dopravu zobrazený najskôr Hlavné správy.