„Asi mi bude chvíľu trvať, kým si uvedomím, že sa to naozaj stalo. Pre mňa to znamená naplnenie sna jazdiť za ďalší tím s tak úžasnou históriou,“ reagoval na prestup Bottas, ktorý sa v Mercedese stane kolegom trojnásobného majstra sveta Brita Lewisa Hamiltona.

Športový šéf Mercedesu Toto Wolff sa teší na spoluprácu s 27-ročným jazdcom, ktorý ešte v kariére nevyhral ani jednu Veľkú cenu: „Rozhodne má svoje kvality. Teraz uvidíme, či výzvu zvládne a bude bojovať o víťazstvá a titul majstra sveta.“

 

„Valtteri bol súčasťou rodiny vo Williamse od roku 2010 a odvtedy dokázal svoj obrovský talent, ktorý mu priniesol deväť pódiových umiestnení. V mene celého tímu by som sa mu chcela poďakovať a zaželať mu úspešnú sezónu po prestupe do Mercedesu,“ uviedla v oficiálnom stanovisku zástupkyňa šéfa stajne Williams Claire Williamsová.

Kariéru si tak vo Williamse predĺži 35-ročný Brazílčan Felipe Massa. Ten síce tiež oznámil koniec kariéry, ale po zmene okolností zostane vo farbách tímu aj v naledujúcej sezóne. Jeho kolegom bude Kanaďan Lance Stoll.