V Melbourne vrazilo auto do ľudí, zranilo 19 osôb

Melbourne 21. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Julian Smith/AAP Image via AP)

Osobné auto vrazilo vo štvrtok počas podvečernej dopravnej špičky do davu chodcov na hlavnej železničnej stanici Flinders Street v austrálskom Melbourne. S odvolaním sa na oznámenie tamojšej polície o tom informovala agentúra DPA. Vodiča zadržali príslušníci polície.
Ilustračné foto

Auto “narazilo do množstva chodcov” pri stanici Flinders Street, ktorá je rušným dopravným uzlom v centre mesta, uviedla polícia austrálskeho štátu Viktória. Presné okolnosti incidentu neboli nateraz známe a nie je jasný ani presný počet zranených.
Podľa správy DPA prešlo biele auto SUV značky Suzuki o 16.40 h miestneho času (6.40 h SEČ) na hlavnej križovatke pri stanici na červenú a vrazilo do prechádzajúcich chodcov.
Podľa informácií austrálskych médií utrpelo zranenia najmenej 19 osôb. Zábery z miesta činu zobrazujú množstvo zranených a ľudí na zemi. Na mieste zasahujú sanitky. Zdravotníci previezli s vážnymi zraneniami do nemocnice niekoľko osôb vrátane dieťaťa v predškolskom veku.
Polícia vyzvala ľudí, aby sa zmienenej oblasti vyhli. Spravodajská stanica BBC uviedla, že polícia bezprostredne možnosť teroristického útoku nespomenula.
Ako pripomenula agentúra DPA, v januári došlo v Melbourne k podobnému incidentu. Na tom istom mieste vrazil vodič s ukradnutým vozidlom do chodcov, pričom zabil šesť osôb a zranil najmenej 30 ďalších.
Vodiča Dimitriousa Gargasoulasa v januári tohto roka obžalovali z úmyselného šesťnásobného pokusu o vraždu. Prípad sa ako teroristický čin neposudzuje.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)