Artek, Gurzuf 28. mája 2019 (HSP/Foto: Facebook)

21. mája sa v Medzinárodnom detskom centre Artek na Kryme uskutočnilo finále medzinárodnej súťaže mladých recitátorov „Živá klasika“, na ktorej sa zúčastnilo 450 detí zo 60 krajín. Recitátorka zo Slovenska, Košičanka Petra Psotová z Košíc sa zaradila medzi prvých troch víťazov tejto prestížnej súťaže

„Účasť na tejto súťaži je pre mňa novou zaujímavou skúsenosťou! Zoznámenie sa s novými úžasnými ľuďmi, ochutnávka jedál, prax z ruského jazyka, návšteva majstrovských kurzov. Aj takto nám súťaž pomáha nezabúdať na klasiku,“ uviedla pre novinárov Petra Psotová.

Svetoznámy a populárny detský tábor Artek sa nachádza na polostrove Krym, blízko mesta   Gurzuf. Tábor bol obľúbený predovšetkým v období existencie Sovietskeho zväzu. Detský tábor na Kryme vznikol v roku 1925 ako zariadenie pre deti s tuberkulózou. Neskôr bol premenený na pioniersky tábor.

Ešte pred rozpadom Sovietskeho zväzu tam bolo vyše 300 budov na ploche 208 ha, moderný Palác pionierov, štadión pre 5 tisíc divákov, niekoľko plaveckých bazénov, pláž dlhá 7 kilometrov, mnohopočetné ihriska a detská nemocnica. V letných mesiacoch krásne prázdniny tam každoročne prežilo vyše 4 200 pionierov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj