V Mali džihádisti zaútočili na luxusný hotel vyhľadávaný cudzincami

Bamako 19. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Harouna Traore)

O život prišli minimálne dvaja ľudia
Skupina džihádistov zaútočila v nedeľu na luxusný hotelový komplex neďaleko malijskej metropoly Bamako. Nakrátko sa im podarilo zajať rukojemníkov, avšak bezpečnostné zložky útočníkov napokon zlikvidovali, informovala dnes agentúra AP.
Ilustračné foto

O život prišli minimálne dvaja ľudia, 36 ďalším sa však podarilo z hotela ujsť. Zranenia utrpelo minimálne 14 osôb vrátane cudzincov. Traja páchatelia boli zabití a štvrtý ušiel.
Útočníci ozbrojení strelnými zbraňami napadli hotelový komplex Le Campement Kangaba na predmestí Bamaka, ktorý vyhľadávajú aj cudzinci prichádzajúci do Mali. Podľa správ svedkov niektorí z ozbrojencov kričali “Alláhu Akbar” (Boh je veľký).
Na mieste zasahovali príslušníci malijských bezpečnostných síl, príslušníci mierovej misie OSN aj vojaci francúzskej armády. Z komplexu sa ozývala streľba a začala horieť minimálne jedna z tamojších budov.
Medzi dvoma potvrdenými obeťami je aj občan Francúzska, ktorý mal aj gabonské občianstvo.
Agentúra AP citovala nemenovaného predstaviteľa OSN, podľa ktorého sa v areáli v čase útoku nachádzali aj osoby spojené s francúzskou vojenskou misiou, ako aj s misiami OSN a EÚ pôsobiacimi v Mali.
K útoku, ku ktorému došlo počas posledného týždňa moslimského pôstneho mesiaca ramadán, sa bezprostredne nikto neprihlásil.
Spojené štáty pred týždňom varovali pred možnými útokmi v Bamaku, ktorých terčom by sa mohli stať diplomatické misie západných krajín alebo lokality vyhľadávané ich občanmi.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)