Košice 20. apríla 2017 (HSP/Foto:Zachej.sk)

V Kostole sv. Augustína v Košiciach sa už 2. mája uskutoční ďalšia prednáška z obľúbeného cyklu „Vezmi a čítaj“.  Hosťom tentokrát bude kňaz, cenzor a premonštrát o. Daniel Boleš, ktorý účastníkom priblíži život, mystické zjavenia a vízie škandinávskej svätice, sv. Brigity Švédskej.

V máji sa v Košiciach uskutoční prednáška o mystických zjaveniach švédskej svätice

Prednáška sa už tradične uskutoční o 17:00 (po svätej omši) v priestoroch seminárneho kostola v Košiciach. Osobné rozhovory s hosťom, diskusia na tému prednášky či možnosť zakúpenia knihy Zjavenia sv. Brigity Švédskej sa následne uskutoční v blízkom Átriu seminára.

Neoddeliteľnou súčasťou májovej prednášky bude aj knihy Zjavenia sv. Brigity Švédskej. Sama je totiž nezvyčajne silnou inšpiráciou a studňou poznania i múdrosti. Verím, že táto publikácia prinesie do duší čitateľov hojné duchovné ovocie,“ povedal o knihe Zjavenia sv. Brigity Švédskej o. Daniel Boleš počas procesu cenzorského posudku pre kresťanské kníhkupectvo Zachej.sk.

Hoci svätá Brigita Švédska žila už pred viac ako 700 rokmi o autenticite zápiskov jej zjavení nie je pochýb. Vízie o narodení, živote a umučení Krista a o živote Panny Márie či o osobnom súde, v ktorých sa odráža jej oddanosť a dôvera Bohu, dodnes výrazne ovplyvňujú celú Cirkev a jej učenie.

Úlohou prednášok z cyklu „Vezmi a čítaj“ má byť motivovanie kresťanov k tomu, aby spoznávali nové publikácie na knižnom trhu a aby siahali po knihách, ktoré ich môžu obohatiť.  Patronát nad cyklom prednášok drží Rehoľa sv. Augustína spolu s kresťanským kníhkupectvom Zachej.sk.

Redakciu informovala Dominika Spodniaková, Zachej.sk.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.