Praha 3. júna 2019 (HSP/Facebook/Foto:Facebook)

Dlhé roky sa v našich končinách hovorilo, že nemáme šancu, nič nedokážeme, sme príliš malí, aby sme aspoň niečo vyviedli. V Európe vládnu silné západné štáty, ale tie menšie, napríklad, aj v našom okolí, ba ani my sami nič nedokážeme. Ale hľa, je tu politik, ktorý rozvíril hladinu v Európe, úspešne čelí nátlaku tých silnejších v Európskej únii, dokáže urobiť veľa pre svoj štát a pre svoj národ. Je to maďarský premiér Viktor Orbán

Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán a Matteo Salvini

Kto by pred rokmi povedal, že slovenskí národovci, či nacionalisti budú velebiť maďarského premiéra? Kto by si vedel predstaviť, že aj naši národniari si budú vysoko vážiť predsedu vlády spoza Dunaja a dávať ho za príklad nám všetkým? Ale je to tak. Prečo? Pretože je príkladom toho, ako sa dá urobiť veľa užitočného pre svoj národ a krajinu. A nepozerá na to, že Maďarsko nie je najväčší štát v Európe, nie je hospodársky najsilnejší, nie je príliš odlišný od Slovenska či Česka. Ale hľa, čo všetko maďarský premiér dokázal.

Naši politici, analytici, médiá ho nemajú radi. Po prvé preto, lebo dokázal veľa a ukázal, že je lepší ako naši politici, a že práve od neho si treba brať príklad. Po druhé, samozrejme, uskutočňuje dosť odlišnú politiku ako jeho kolegovia na Slovensku, a inú než tú, ktorú hlásajú slniečkari, liberáli a všetci tí progresívne-slušní…

Jedným z príkladov je Orbánova migračná, presnejšie povedané, protimigračná politika. Vrabce čvirikajú, že onedlho nám sem budú posielať „balíky“ migrantov. Debaty o kvótach, o rozdelení migrantov pomaly utíchajú. Teda „kompetentní“ o tom začínajú pomenej hovoriť na verejnosti, ale začínajú potichu, tajne rozdeľovať migrantov. Tie isté vrabce čvirikajú, že sa už asi iba maďarský premiér bráni prísunu prisťahovalcov.

Presne tak si myslí aj český poslanec Tomio Okamura, ktorý vo svojom kritickom príspevku na Facebooku chválil maďarského premiéra za to, že koná správne. Pochvaľuje aj jeho prorodinnú politiku, ktorá sa rovnako pozdáva ako národovcom, tak aj cirkvi – a to aj na Slovensku. Na druhej strane, tvrdo kritizuje slniečkarov.

„Ukazuje sa, že prorodinná štátna politika Viktora Orbána prináša dlhodobé pozitívne výsledky. V Maďarsku za posledných osem rokov klesol počet potratov o tretinu, počet rozvodov o 22 percent a počet uzatváraných manželstiev sa zvýšil o 43 percent. A v minulom roku sa narodilo najviac detí za posledných 20 rokov. Podobnou cestou finančnej podpory rodín chce ísť i hnutie SPD. Maďarsko dnes vyhradzuje na podporu rodín 5 percent hrubého domáceho produktu, čo je dvakrát toľko, ako v roku 2010. Maďarská prorodinná politika sa stretáva so silnou kritikou v zahraničí od slniečkarov, ktorí by najradšej dovážali migrantov.  Jeden zo švédskych ministrov ju označil za „nacistickú,“ podotýka Okamura.

Podotýka, že riešenie demografického prepadu nespočíva v importe, ako podčiarkuje, „neprispôsobivých moslimských imigrantov“, ako to presadzujú slniečkari a globalisti, ale predovšetkým v tom, že sa budú podporovať, ako uviedol, „naše vlastné rodiny a naše vlastné  české deti.“ Poukázal na to, že dovážať imigrantov je zámerom sociálnych demokratov,  globalistov a sllniečkarov, aby mohli zničiť národy a národné štáty a vytvoriť tupú masu oviec, ktorú budú môcť ľahšie ovládať.

Poukázal na to, že hnutie SPD má vo svojom programu veľmi výraznú finančnú pomoc pracujúcim rodinám s deťmi. Pre tieto rodiny s deťmi má pripravené výrazné zľavy na dani z príjmu – 50 % u prvého dieťaťa, 60-70 percent u dvoch detí a rodina s troma a viac deťmi nebude platiť žiadnu daň z príjmu. „Samozrejme, by platila nami navrhovaná podmienka, že aspoň jeden z rodičov pracuje a má čistý trestný register bez úmyselných trestných činov. Rovnako tak chceme zaviesť i výhodné novomanželské pôžičky i podporu bývania a ďalšie opatrenia – opäť podmienené pracovnou minulosťou jedného z rodičov a podmienkou čistého trestného registru bez úmyselných trestných činov,“ podčiarkuje český poslanec.

„My na rozdiel od Babišovej vlády ANO, ČSSD a KSČM pracujúce rodiny s deťmi podporujeme, pretože deti sú naša budúcnosť, vieme, ako náročné je deti vychovávať i zaisťovať im nutné potreby a bez nových detí môže náš národ zaniknúť a môžu prevládnuť imigranti. Taktiež by nemuselo stačiť na dôchodky. Voľte prosím hnutie SPD a situácia Vašej  rodiny sa výrazne zlepší! S nami bude DOOPRAVDY lepšie!“ sľubuje v závere svojho komentáru český poslanec Tomio Okamura.

Nuž, v Maďarskú vo veľkom podporujú rodiny, v Česku si zo susedov chcú vziať príklad a dávajú si pozor na to, aby neplodili darmožráčov a nepripustili krach štátnej pokladnice. U nás je akosi ticho. Ako v poli – či na cintoríne?… O plánovanom rozširovaní podpory registrovaných partnerstiev sme počuli. O pripravujúcom sa „importe“ migrantov vrabce tiež čvirikajú. A kedy u nás začnú podporovať tradičnú klasickú rodinu s deťmi, pracujúcich ľudí a pôvodné obyvateľstvo? Kedy konečne rozum do hrsti vezmú aj u nás?

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj