V Maďarsku sa do parlamentu prvýkrát v histórii dostal černoch. Chce bojovať proti Orbánovej antimigračnej politike

Budapešť 13. júna 2018 (HSP/Foto:TASR/MTI-Szilard Koszticsak)
 
Olivio Kocsis-Cake sa do maďarského parlamentu dostal po tom, čo sa jeho kolega vzdal poslaneckého mandátu. Stal sa tak historicky prvým človekom tmavej pleti , ktorý zasadol do poslaneckých lavíc v Maďarsku. Kocsic Cake hovorí, že chce bojovať proti Orbánovým predsudkom a proti jeho prísnej migračnej politike.

Na snímke Olivio Kocsis-Cake z opozičnej strany Dialóg podpisuje dokumenty počas skladania poslaneckého sľubu

Príchod černocha do parlamentu je v Maďarsku silne diskutovanou témou. Je to v ostrom kontraste s tým, ako sa Maďarsko prezentuje navonok, cez vládnu stranu Fidesz. Orbán je totiž najsilnejším hlasom v Európe, ktorý odmieta príchod imigrantov.
Olivio Kocsis-Cake sa narodil v roku 1980. Jeho matka je Maďarka, otec pôvodom z Guiney-Bissau ako imigrant prišiel do Európy v roku 1976, keď mal osemnásť rokov. Informoval portál idnes.cz.
Čierny poslanec odmieta politiku Viktora Orbána: “Fidesz si vždy nájde nepriateľa, ktorého musia všetci nenávidieť. Či už je to Brusel, Soros, utečenci, bezdomovci alebo Rómovia,” vyjadril sa nedávno Kocsis-Cake v novinách Népszava. Dodal, že by sa Fidesz mal viac sústrediť na pomoc tým, ktorí ju potrebujú, na zlepšovanie zdravotnej starostlivosti a vzdelávacieho systému.
Kocsis-Cake chce taktiež zničiť predsudky: “Že sa musíme báť imigrantov, že sa nemôžu začleniť – to sú očividne nezmysly. Som živým dôkazom, že sa inej farby pleti báť nemusíte.”
Vládna strana Fidesz ihneď reagovala a tvrdí, že im vôbec nevadí farba pleti tohto poslanca ale jeho údajné spolčenie s americkým miliardárom a filantropom maďarského pôvodu Georgeom Sorosom. Poslanec totiž verejne priznal, že v minulosti pracoval pro Sorosovu nadáciu.
Poslanec čiernej farby pleti pôsobí v strane Dialóg, ktorá v nedávnych parlamentných voľbách získala len niečo vyše 5 poslaneckých mandátov. Spolu so socialistickou stranou tvoria “slniečkársky” blok proti Orbánovi.
Samuel Gdovin
 
Príspevok V Maďarsku sa do parlamentu prvýkrát v histórii dostal černoch. Chce bojovať proti Orbánovej antimigračnej politike zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)