Budapešť 14. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pablo Gorondi)
 
Zapálením sviečok protestovali desiatky Maďarov v sobotu na budapeštianskej Ulici Sándora Pethőa proti zatvoreniu opozičného veľkoformátového denníka Magyar Nemzet, ktorý bol jedným z dvoch opozičných denníkov v krajine a ktorého posledné číslo vyšlo v stredu.

Volebný bilbord vládnej strany Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána s nápisom “Spolu by rozobrali hranice” je na zastávke autobusu v Budapešti

Pracovníci redakcie pri tejto príležitosti vydali mimoriadne vydanie tohto denníka. Vydali ho vo zvyčajnom náklade 20.000 kusov vo forme samizdatu a rozširovali ho bezplatne.
O záchranu Magyar Nemzet-u prejavili záujem údajne traja investori – Pál Milkovics, ktorý je aktívny v mediálnej oblasti aj v Českej republike, člen predsedníctva ochranárskej strany Politika môže byť iná (LMP) Péter Ungár a spoločnosť Brit Media Kft. Proces záchrany denníka, ktorý vychádzal 80 rokov, sa doposiaľ ukázal ako neúspešný.
Magyar Nemzet vlastní magnát Lajos Simicska, niekdajší spojenec pravicového premiéra Viktora Orbána, jeho terajší najzarytejší odporca. Vydavateľ zatvorí aj sesterskú rozhlasovú stanicu Lánchíd Rádió. Vlajková loď vydavateľskej skupiny, spravodajská televízia Hír TV, prejde zmenami.
 
Príspevok V Maďarsku protestovali proti zatvoreniu opozičného denníka Magyar Nemzet zobrazený najskôr Hlavné správy.