Budapešť 26. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Charles Caratini)

Minister Pintér konštatoval, že nejde iba o dobrú prácu policajtov, ale aj o zmeny v spoločnosti
Minulý rok v Maďarsku významne klesol počet trestných činov v porovnaní s rokom 2010, ale ďalší pokles zaznamenali aj tento rok oproti minulému. Informoval o tom maďarský minister vnútra Sándor Pintér, podľa ktorého paralelne so znížením kriminality stúpla aj úspešnosť vyšetrovania trestných činov.
Na snímke maďarský minister vnútra Sándor Pintér

Podľa agentúry MTI šéf rezortu na schôdzke parlamentného výboru pre obranu a vnútro vo štvrtok povedal, že oproti roku 2010 evidovali vlani o 11.000 menej trestných činov, pritom úspešnosť vyšetrovania stúpla o 71 percent.
Pintér konštatoval, že nejde iba o dobrú prácu policajtov, ale aj o zmeny v spoločnosti, napríklad vďaka zamestnávaniu verejnoprospešnou prácou, ktorá umožňuje vyšší príjem, než boli sociálne dávky.
Zdôraznil, že sa zlepšila aj disciplína na cestách, vďaka ktorej dopravné nehody pod vplyvom alkoholu klesli pod desať percent. “Pomer nehôd ovplyvnených alkoholom je okolo ôsmich percent, čo som počas mojej kariéry v polícii ešte nezažil,” dodal minister.
K otázke migrácie povedal, že tlak sa po posilnení hraničných zábran na hraniciach so Srbskom a sprísnení právnych noriem týkajúcich sa prisťahovalectva výrazne oslabil, avšak vážna hrozba ešte nepominula. “Z Belehradu a Subotice nám hlásia výrazný nárast počtu migrantov. Ochranu hraníc posilníme zvýšením počtu pohraničnej stráže o 3000 ľudí,” informoval Pintér.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.