Bratislava 30. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Tamas Kovacs)

Niekdajší šéf maďarského plávanie Tamás Gyárfás je podľa prokuratúry vinný z objednávky vraždy obchodného rivala Jánosa Fenyöa, ku ktorej prišlo ešte v roku 1998. Aktuálne 70-ročný Gyárfás je v súčanosti členom vedenia Medzinárodnej plaveckej federácie (FINA). Informuje o tom portál Hungary Today

Na snímke Jozef Roháč

Podľa prokuratúry si Gyárfás najal Tamása Portika, aby zariadil smrť Fenyöa. Vykonávateľom sa stal Slovák Jozef Roháč, ktorý si aktuálne odpykáva doživotný trest. Ten mu v marci 2016 uložil Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici v procese so skupinou sýkorovcov. Okrem Jozefa Roháča zvaného Potkan vtedy dostali doživotie aj Róbert Lališ zvaný Kýbel a Ivan Cupper prezývaný Vincko. Jozef Roháč zastrelil Fenyöa v centre Budapešti počas dopravnej zápchy 11. februára 1998.

Vyšetrovanie vraždy stálo až do roku 2010, keď dôkazy v podobe DNA priviedli políciu až k Roháčovi, ktorý sa priamo podieľal aj smrti ďalších štyroch osôb pri bombovom útoku v Budapešti. V roku 2017 sa vyšetrovateľ dostal k ďalším dôkazom a pátral ďalej, až prišiel na stopu Gyárfása. Toho prvýkrát vypočuli ako podozrivého ešte v apríli 2018. Tamás Portik si za svoj podiel na smrti Fenyöa a ďalších činoch odpykáva trinásť rokov za mrežami.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj