Budapešť 29. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Tibor Illyes/MTI via AP)
 
Pochybné finančné transakcie vo vládnych kruhoch, podozrenie z prania špinavých peňazí, vyšetrovanie maďarských občanov americkou službou FBI či prípad vyhostenia ruského diplomata z Maďarska mali byť hlavnými témami schôdzky maďarského parlamentného výboru pre národnú bezpečnosť, ktorú na štvrtok v Budapešti zvolala opozícia.

Maďarský premiér Viktor Orbán

Schôdzka napokon – pre neúčasť poslancov za vládnu stranu Fidesz – nebola uznášaniaschopná, informoval spravodajský server Index.hu
Schôdzku zvolal predseda výboru z opozičnej Maďarskej socialistickej strany (MSZP) Zsolt Molnár, ktorý okrem členov výboru pozval predsedu parlamentu Lászlóa Kövéra, ministra vnútra Sándora Pintéra a ministra riadiaceho úrad vlády Jánosa Lázára. Ani jeden z nich však neprišiel.
Prítomný bol iba štátny tajomník rezortu vnútra Tibor Pogácsás, ktorý povedal, že ak bude schôdzka uznášaniaschopná, odpovie na otázky členov výboru.
Index.hu pripomína, že členovia výboru z Fideszu neprišli v uplynulých piatich mesiacoch ani na jednu schôdzku tohto výboru.
Členka výboru, predsedníčka a kandidátka na premiéra ochranárskej strany Politika môže byť iná (LMP) Bernadett Szélová, v tejto súvislosti podala žalobu na Kövéra, ktorý si podľa nej päť mesiacov neplní svoje povinnosti tým, že toleruje neúčasť členov výboru za Fidesz.
 
Príspevok V Maďarsku Fidesz opäť ignoroval schôdzku výboru pre národnú bezpečnosť zobrazený najskôr Hlavné správy.