Luhansk 19. októbra 2018 (HSP/Foto: MŠB LĽR)
 
Príslušníci ministerstva štátnej bezpečnosti Luhanskej ľudovej republiky odhálili činnosť ukrajinsko-gruzínskej teroristickej skupiny a zatkli jedného z jej členov. Zločinecká skupina sa zaoberala legalizáciou bojovníkov teroristických organizácií a posielala ich do krajín Európskej únie a Ruska

Na snímke Jevgenija Ľubenková

Riaditeľka Centra pre vzťahy s verejnosťou ministerstva štátnej bezpečnosti Luhanskej ľudovej republiky Jevgenija Ľubenková informovala, že príslušníci luhanských bezpečnostných síl zatkli občana Ukrajiny Olega Stepanenka /r. 1983/, ktorý prišiel do Luhanska ku svojej manželke s falošnými dokladmi na meno Igora Lomovického.
Príslušníci bezpečnostných síl zistili, že Stepanenko sa zúčastnil viacerých teroristických operácií, počas ktorých zahynuli civilisti LĽR, bol členom neonacistickej organizácie „Nacionálny korpus“ a mal priateľské vzťahy s jej lídrom. Mal na starosti pašovanie zbraní a ozbrojencov a ich legalizáciu na Ukrajine, taktiež spolupracoval so Službou bezpečnosti Ukrajiny.
Súhlasil však, že bude spolupracovať s príslušníkmi ministerstva štátnej bezpečnosti Luhanskej ľudovej republiky a začal vypovedať. Počas prvého výsluchu prezradil, že činnosť jeho zločineckej skupiny koordinovali traja Gruzínci, jeden z ktorých v súčasnosti žije na Ukrajine. Je to Omar Tatišvili /r. 1968/, ktorý má trvalý pobyt v meste Zoločev Ľvovskej oblasti Ukrajiny. Dvaja ďalší: David Menabdešvili /r. 1975/, ktorého Generálna prokuratúra LĽR podozrieva z účastí na vojenských zločinoch a vraždách civilistov na Donbase, a Kahaber Tatišvili /r. 1977/, ktorý je podozrievaný z účasti na ostreľovaniach miest a obcí v LĽR a vraždách civilistov.
Eugen Rusnák
 
Video si môžete pozrieť TU:
 
Príspevok V Luhansku odhalili ukrajinsko-gruzínsku teroristickú skupinu, ktorá “pašovala” teroristov z Blízkeho východu zobrazený najskôr Hlavné správy.