Riga, 18. apríla 2017 (HSP/Foto: TASR/AP-Lee Jin-man)

V Lotyšsku sa včera začali medzinárodné vojenské cvičenia 12 členských štátov NATO  Summer Shield 2017, na ktorých sa zúčastňuje viac ako 1200 vojakov a ktoré potrvajú celé 2 týždni – až do 30. apríla

Ilustračné foto

Tieto cvičenia sa konajú na Adažskom polygónu a v okolitých lokalitách. Na týchto učeniach sa zúčastňujú vojaci z Litvy, Estónska, USA, Kanady, Veľkej Británie, Luxemburska, Bulharska, Rumunska, Slovenska, Nemecka, Švédska a, pochopiteľne, domáceho Lotyšska. Hlavným cieľom cvičení je zdokonaľovanie spolupráce medzinárodných jednotiek a nacvičovanie bojovej podpory vo vojenských operáciách.

Ďalej vojaci 12 krajín budú nacvičovať delostreleckú podporu, vzdušnú obranu a rozviedku, ako aj odpor zbraniam hromadného ničenia ako aj protitankovú obranu, operácie vojenských inžinierov a iné úlohy.

Lotyšské média pripomínajú, že tieto vojenské cvičenia Summer Shield sa v Lotyšsku pravidelne konajú už od roku 2004. Od roku 2014 sú zaradené do zoznamu cvičení NATO. Vlani sa na týchto cvičeniach zúčastnilo o niečo viac vojakov – viac ako 1300 mužov.

Eugen Rusnák

Video si môžete pozrieť tu:

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.