Islamabad 11. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-B.K.Bangash)
 
Vo veku 68 rokov zomrela v utorok v nemocnici v Londýne manželka bývalého pakistanského premiéra Naváza Šarífa. Informovala o tom agentúra AP s tým, že Šarífova manželka Kulsúm sa liečila na rakovinu a vlani sa podrobila operácii. Jej zdravotný stav sa však pred niekoľkými mesiacmi zhoršil.

Na snímke manželka bývalého premiéra Kulsúm

Hovorkyňa strany Pakistanská moslimská liga – Naváz (PML-N) dodala, že telesné pozostatky prevezú do Pakistanu, kde sa uskutoční pohreb. Pred domov Šarífovcov v Láhaure sa už podľa agentúry AP začali zhromažďovať smútoční hostia.
V Londýne sa v čase smrti nachádzali dvaja synovia Šarífovcov, ako aj ďalší príbuzní a sympatizanti PML-N. Samotný expremiér, ani jeho dcéra Marjam do Londýna vycestovať nemohli, pretože si vo väzení v Pakistane odpykávajú trest za korupciu.
Expremiér sa v utorok objavil pred súdom v Islamabade, na ktorý sa obrátil so žiadosťou o prepustenie na kauciu. Súd o jeho žiadosti zatiaľ nerozhodol. AP však uviedla, že pakistanská vláda zrejme Šarífa i jeho dcéru z väzenia na kauciu prepustí, aby sa mohli zúčastniť na pohrebe.
Vlani v júli najvyšší pakistanský súd zbavil Naváza Šarífa, trojnásobného premiéra krajiny, funkcie ministerského predsedu. Stalo sa tak pre podozrenia z korupcie. Neskôr bol odsúdený na desať rokov väzenia za zločiny spojené s medzinárodným škandálom Panama Papers.
Škandál Panama Papers v roku 2015 odhalil, že niekoľko Šarífových detí malo prepojenie na offshorové spoločnosti, ktoré boli údajne využívané na odliv prostriedkov a nákup aktív – vrátane luxusných bytov v Londýne. Jeho rodina však tvrdí, že inkriminované nehnuteľnosti nadobudla v 90. rokoch legálne.
 
Príspevok V londýnskej nemocnici zomrela manželka pakistanského expremiéra Šarífa zobrazený najskôr Hlavné správy.