Londýn 27. septembra 2018 (HSP/RT/Foto: Screenshot RT)
 
Prívrženci britského konzervatívneho aktivistu Tommyho Robinsona sa streli v Londýne s anti-fa aktivistami pred začatím súdu s aktivistom a novinárom, ktorý systematicky poukazuje na kriminalitu moslimských gangov v Anglicku

Na snímke britský aktivita Tommy Robinson

Zástancovia zakladateľa Anglickej obrannej ligy (EDL) Tommyho Robinsona protestujú v centre britskej metropoly Londýn v oblasti Bailey, keď prebehne jeho súdny proces. Na ich podujatie boli oznámené protidemonštrácie.
Tommy Robinson bol zatknutý v máji 2017 a odsúdený na desať mesiacov za pohŕdanie súdom a tri mesiace za porušenie predchádzajúceho rozsudku. Po vydaní odvolania proti prvému priestupku bol prepustený na kauciu.
 

 
Britská polícia koncom mája zadržala Robinsona, ktorý upozorňoval na prípady zneužívania detí, ktorých sa mali dopúšťať príslušníci moslimskej menšiny.
Tommy Robinson, bývalý líder skupiny Anglickej obrannej ligy (English Defense League) a dlhoročný aktivista proti islamskej migrácii, bol zatknutý po tom, ako pred príchodom na súd natočil mužov obvinených z toho, že sú súčasťou gangu, ktorý zneužíval maloleté osoby,” uvádza sa v pôvodnej správe Fox News, ktorá tiež upozorňuje na to, že Veľkou Britániou v poslednom čase otriaslo viacero škandálov sexuálneho zneužívania detí, za ktorými stoja prevažne skupiny moslimských mužov.
Aktivista bol zatknutý políciou pred súdom Leeds Crown Court za údajné porušenie verejného poriadku. V minulosti mu bol tiež udelený 13-mesačný podmienečný trest za pohŕdanie súdom za ďalší podobný prípad gangov podozrivých zo zneužívania detí v roku 2017. Jeho najnovšie zatknutie údajne aktivovalo podmienečný trest. Krátko po Robinsonovom zatknutí a uväznení tisíce britských občanov vyšli do ulíc, aby protestovali proti rozhodnutiu justície.
Robinson bol následne uväznený do cely obklopenej moslimskými odsúdenými, ktorí ho vo väzení napádali.

Z väzenia sa Robinson dostal v auguste po tom, čo britský najvyšší súd našiel rad porušení jeho práv súdom nižšej inštancie. Otrasený Tommy Robinson potom poskytol americkej televízii Fox News exkluzívny rozhovor. Žiadne iné médium v ​​USA nechcelo rozhovor uskutočniť, pretože väčšina amerických a britských médiách naďalej razí liberálnu a promoslimskou agendu.

Príspevok V Londýne proti sebe stoja priaznivci konzervatívneho aktivistu Robinsona a anti-fa skupiny zobrazený najskôr Hlavné správy.