Bratislava 5. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Doprava na hlavnom ťahu v bratislavskom Lamači sa skomplikuje. V sobotu (7.10.) začnú s výstavbou semaforov na križovatke Hodonínska-Vrančovičova.
Ilustračné foto

Vicestarosta Lamača Lukáš Baňacký pripomenul, že križovatka je jedným z dopravne najexponovanejších bodov v mestskej časti a tiež aj miestom niekoľkých tragických nehôd. “Svetelná signalizácia a zásadná zmena križovatky budú znamenať zvýšenie bezpečnosti chodcov, vytvorenie priestoru pre jednoduchšie zastavovanie vozidiel MHD a takisto umožnenie bezpečného výjazdu z bočných ulíc,” zdôraznil Baňacký.
Kým prinesie stavba, odhadovaná na päť mesiacov, želateľný výsledok, motoristi budú musieť strpieť obmedzenia. Počas prvých dvoch dní (7. – 8.10.) bude doprava presmerovaná do jedného jazdného pruhu a riadená svetelnou signalizáciou. V druhej etape, ktorá sa začne od pondelka (9.10.) a mala by trvať do vianočných sviatkov, sa ráta s obojsmernou premávkou a obmedzením maximálnej rýchlosti. V tretej etapa sa uskutoční asfaltovanie a dokončovacie práce.
“Počas výstavby bude uzavreté napojenie na Vrančovičovu ulicu a rovnako bude zrušené parkovisko v blízkosti križovatky,“ doplnil lamačský vicestarosta.
Náklady na výstavbu podľa zverejnenej zmluvy na stránke Generálneho investora Bratislavy (GIB) dosiahnu 819.750 eur. Okrem vybudovania svetelnej signalizácie a rozšírenia Hodonínskej ulice bude súčasťou prác aj vybudovanie novej zastávky MHD, odvodnenie komunikácií, vybudovanie nových priechodov pre chodcov i rekonštrukcia priľahlých chodníkov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.