Moskva 18. mája 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alexander Nemenov)
 

V Kremli hodnotia stĺpček v americkom Washington Examiner s výzvou na bombardovanie Krymského mostu ako bláznovstvo a hrozivý prejav nekvalitnej žurnalistiky, čomu by mali venovať pozornosť bezpečnostné orgány vrátane amerických, povedal tlačový hovorca prezidenta RF Dmitrij Peskov.

Na snímke nový 19-kilometrov dlhý most ponad Kerčský prieliv, ktorý spája juhoruský Krasnodarský kraj s polostrovom Krym

Vo Washington Examiner sa 15. mája objavil stĺpček autora Toma Rogana, v ktorom sa uvádza, že Ukrajina „by mala vyhodiť do povetria časti Krymského mostu”. Podľa názoru novinára má Ukrajina k dispozícii prostriedky, ktoré jej umožňujú zaútočiť zo vzduchu na most takým spôsobom, aby ho aspoň dočasne vyradila z prevádzky.
„Môžeme to samozrejme hodnotiť ako určité bláznovstvo. Dokonca by som povedal, že je to jednoducho taký hrozivý prejav nekvalitnej žurnalistiky, ale hraničiacej s výzvami, ktorým by skutočne mali venovať pozornosť bezpečnostné orgány, a to i Spojených štátov amerických,” povedal Peskov novinárom v odpovedi na otázku, ako v Kremli hodnotia článok amerických novín.
Most na Krym z Krasnodarského kraja je najdlhší v Rusku, jeho dĺžka je 19 kilometrov. Zahájenie automobilovej dopravy bolo pôvodne plánované na december 2018, ale práce boli dokončené s predstihom, prevádzka bola zahájená 16. mája.
 

Príspevok V Kremli komentovali výzvy na bombardovanie Krymského mosta zobrazený najskôr Hlavné správy.