Bratislava 17. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Zo stredajších predpoludňajších kvalifikačných jázd na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v poľskom Krakove postúpili do semifinále štyri zo šiestich slovenských lodí. Ďalší poltucet bude v hre popoludní od 13.45 h. V stredu sa v Krakove súťaží v kvalifikácii v kategórii do 23 rokov, vo štvrtok prídu na rad juniori

Na snímke slovenský pretekár Marko Mirgorodský

Medzi kanoistami z prvej jazdy postúpil do semifinále Marko Mirgorodský, z druhej sa to podarilo Martinovi Dodokovi. Kvalifikácia bola konečnou pre Marek Riegela, ktorému nevyšlo podľa predstáv ani jedno z dvoch kvalifikačných kôl.

Medzi kajakárkami stačila na postup jedna jazda Eliške Mintálovej aj Simone Macekovej. Soňa Stanovská musela absolvovať opravu a ani v nej sa s nástrahami krakovskej vody nevyrovnala tak, ako si sama želala. Popoludní bude mať šancu na reparát v kanoe.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj