Krakov 19. októbra 2017 (HSP/Foto:TASR-Martin Palkovič)

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes spolu s poľským ministrom obrany Antonim Macierewiczom a s riaditeľmi vojenských spravodajských služieb oboch krajín slávnostne otvorili  Kontrarozviedne centrum výnimočnosti NATO v Krakove. Ide o spoločný slovensko-poľský príspevok ku kolektívnej bezpečnosti členských štátov NATO. Súčasťou projektu je aj ďalších 8 členských krajín Aliancie – Česko, Chorvátsko, Litva, Maďarsko, Nemecko,  Rumunsko, Slovinsko a Taliansko.
Na snímke minister obrany SR Peter Gajdoš

„Bezpečnostné prostredie sa v posledných rokoch výrazne zmenilo. Sme si plne vedomí, že našou povinnosťou je súčasné hrozby eliminovať tak, aby sme pre občanov vytvorili prostredie, v ktorom sa budú cítiť bezpečne,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš.
Ako ďalej šéf slovenského rezortu obrany uviedol, myšlienka vybudovať Kontrarozviedne centrum výnimočnosti NATO vznikla na základe silného partnerstva medzi Slovenskou a Poľskou republikou. „Je dôkazom toho, že naše krajiny chcú aktívne pôsobiť na bezpečnostné prostredie, predvídať riziká a odvracať hrozby, ktoré sa stávajú čoraz nevyspytateľnejšími,“ uviedol minister Gajdoš.
Kontrarozviedne centrum výnimočnosti NATO získalo akreditáciu Severoatlantickej rady vo februári 2017 a jeho pripravenosť bola nedávno preverená v rámci cvičenia STEADFAST INTEREST 2017.
Redakciu informovala Danka Capáková, hovorkyňa MO SR

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.