Kovačica 7. marca 2017 (HSP/Foto:Anička Chalupová)

 

V Galérii insitného umenia v Kovačici sa 4. marca stretli členovia Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny, ktorí v rámci 15. schôdze prerokovali a schválili všetkých 16 bodov rokovacieho programu.

V Kovačici sa uskutočnilo 15. zasadnutie Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny

Po schválení zápisnice z uplynulého zasadnutia, väčšinou hlasov prítomných členov dala zelenú výročným správam o činnostiach a financiách NRSNM, jej štyroch výborov, ktoré stručne prezentovali: Ján Slávik (Výbor pre kultúru), Ján Brna (Výbor pre vzdelávanie), Anna Jašková (Výbor pre informovanie) a Branislav Kulík (Výbor pre používanie jazyka a písma). Celkový rozpočet NRSNM za rok 2016 tvoril zhruba 32,4 miliónov dinárov, kde z republikovej pokladnice získala niečo viac ako 18 miliónov, z pokrajinskej pokladnice vyše 6 a pol milióna a zo Slovenska bezmála 5 miliónov dinárov.

V Kovačici sa uskutočnilo 15. zasadnutie Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny

Členovia NRSNM schválili i vlaňajšie výročné správy a správy o hospodárení Novinovo-vydavateľskej ustanovizne Hlas ľudu a Ústavu pre kultúru vojvodinských Slovákov, ktoré predostreli ich riaditelia. Na tomto zasadnutí, na ktorom mnohé slová cinizmu, bez váhy a slušnosti strápňovali ovzdušie schôdze, schválili i správu ÚKVS o súpise základných prostriedkov, drobného inventára, peňažných prostriedkov a záväzkov v roku 2016, správu o hmotnom a finančnom hospodárení v roku 2016.

Okrem toho, členovia slovenskej kultúrnej samosprávy zaujali stanoviská okolo aktivít NRSNM zamerané na ďalšiu činnosť Pamätného domu, najznámejšieho kovačického maliara Martina Jonáša. V rámci práce NRSNM  zvolili Jarmilu Agársku za novú členku Výkonnej rady NRSNM.

Anička Chalupová

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.