Priština 27. januára 2019 (HSP/ruserbia.com/Foto:TASR/AP-Florent Bajrami)
 
Kosovské média uvádzajú, že umiestnením tabuľky s nápisom “Ministerstvo obrany Kosova“ na budove, kde sa v súčasnosti nachádza Ministerstvo síl bezpečnosti Kosova, sa oficiálne začal proces transformácie Síl bezpečnosti na Ozbrojené sily Kosova. Číže odteraz v Kosove je už nielen armáda, vytvorenie ktorej zakazujú všetky medzinárodné zmluvy, ale aj ministerstvo obrany, ktoré by takisto nemalo byť vytvorené…

Na snímke Ččenovia kosovských bezpečnostných síl počas zasadnutia parlamentu

Novú tabuľku s nápisom na budove ministerstva slávnostne umiestnili: premiér samozvaného štátu Kosovo Ramush Haradinaj, minister obrany Rustem Berisha a veliteľ Síl bezpečnosti Kosova Rahman Rama. Všetci traja pre média podčiarkli, že je to veľký deň pre celú krajinu a všetkých obyvateľov Kosova.
“Od dnešného dňa sa zmenil názov nášho ministerstva, ktoré sa stalo Ministerstvom obrany Kosova. Takisto od dnešného dňa sa oficiálne začína proces transformácie Síl bezpečnosti Kosova na Armádu Kosova,“ prízvukoval minister obrany Rustem Berisha. Podľa Berishu, proces transformácie bude postupný a potrvá asi desať rokov.
Eugen Rusnák
 
 
Príspevok V Kosove je už vytvorená nielen armáda zakázaná medzinárodnými zmluvami, ale aj ministerstvo obrany zobrazený najskôr Hlavné správy.