V Košickom kraji sa utopili dvaja ľudia

Košice/Michalovce 2. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)

V Košickom kraji sa v utorok (1.8.) utopili dvaja ľudia. Informovala o tom dnes košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
V prvom prípade išlo o 29-ročného Michalovčana. Jeho manželka popoludní oznámila polícii, že sa náhle stratil pod vodnou hladinou Zemplínskej šíravy v Michalovskom okrese a už sa nevynoril. Muža bez známok života neskôr našli privolaní hasiči a policajti. Obhliadajúci lekár na mieste skonštatoval smrť utopením bez známok vonkajšieho zavinenia a nariadil vykonať pitvu. “V danom prípade zatiaľ nebolo začaté trestné stíhanie, bližšie okolnosti udalosti polícia preveruje,” uviedla hovorkyňa.
Ilustračné foto

Bez známok života bolo dnes v ranných hodinách nájdené aj telo muža v jazere v mestskej časti Nad jazerom v Košiciach. Ako uviedla Mésarová, podľa doterajších zistení ide pravdepodobne o 61-ročného Košičana, ktorý v utorok (1.8.) okolo obeda plával v jazere, ponoril sa pod hladinu a už sa nevynoril. Vodnú plochu prehľadávali príslušníci Hasičského a záchranného zboru s policajtmi. Muža sa im však nepodarilo nájsť. Privolaný obhliadajúci lekár na mieste predbežne cudzie zavinenie vylúčil. “Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre podozrenie z prečinu usmrtenia,” uzavrela.
Presnú príčinu smrti v oboch prípadoch určí až súdna pitva.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.