Košice 22. augusta 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
V dňoch od 5. do 14. augusta prebiehala v dominikánskom pútnickom chráme v Košiciach novéna pred slávnosťou Nanebovzatia Panny Márie. Každý deň počas novény boli pozvaní celebrovať svätú omšu a kázať duchovní otcovia z okolitých košických farností. Témou ich príhovorov bola zakaždým “viera, ktorú v nás rozmnožuje Ježiš”.

Ilustračné foto

Na samotnú odpustovú slávnosť Nanebovzatia Panny Márie (15. augusta) prijal pozvanie Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup – metropolita. V rámci slávnostnej svätej omše otec arcibiskup vložil do ikony Salus populi romani – populi cassoviensis prsteň požehnaný Svätým Otcom Františkom. Tým sa ešte viac zvýraznilo duchovné puto medzi dominikánskym kostolom v Košiciach a bazilikou Santa Maria Maggiore, v ktorej sa nachádza originál ikony Salus populi romani.
Kópia tejto ikony v košickom dominikánskom chráme, s povolením otca arcibiskupa, nesie aj názov Salus populi cassoviensis (Záchrana košického ľudu). A preto aj mnohí veriaci pred samotnom ikonou zverujú nielen seba ale aj samotné mesto Košice pod ochranu tej, ktorá sa nebála do svojho života prijať Slovo, pod ochranu Panny Márie.
TK KBS informoval fr. Alan J. Dely OP
 
Príspevok V košickom dominikánskom chráme bola novéna pred sviatkom Panny Márie zobrazený najskôr Hlavné správy.