Košice 25. septembra 2017 (HSP/TK KBS/Rádio LUMEN/Foto:TK KBS/Rádio LUMEN)

Stretnutie sa nieslo v duchu spomínania, ale aj športových aktivít
V Košiciach sa konalo stretnutie južanskej mládeže z rokov 1990 až 2004. Rímskokatolícka farnosť Kráľovnej pokoja Košice-Juh bola za totality jednou z dvoch farností v tejto metropole východu. Vždy mala šťastie na horlivých kňazov a kaplánov, no bola miestom strávenia, stretávania mládeže z celého mesta i okolia. Tradícia celého spoločenstva a mnohých aktivít pretrvala až dodnes. Zaspomínať si na časy minulé a stretnúť sa rozhodli južania na farskom podujatí.
Na snímke účastníci stretnutia

Kňazi a kapláni, ktorí pôsobili vo farnosti Košice-juh a takmer 300 veriacich, ktorí boli v rokoch 1990 až 2004 aktívni vo farnosti, sa v nedeľu stretli pri programe, ktorý vyplnila svätá omša, športové aktivity a časť spomínania. „Chceme poďakovať Pánu Bohu naozaj za ten čas, ktorý sme tu prežili, lebo uvedomujeme si, že to bol čas veľmi milostivý. Po druhé, chceme poďakovať všetkým tým, ktorí stáli v tom čase pri nás vo farnosti, ľudia, ktorí nás sprevádzali, boli nám vzorom, pomocou. Ďalší dôvod je, dnes už sme v situácii, kedy naše deti sú tam, kde sme boli my v tom čase a chceme im povedať o tom, čo sme my tu prežili a povedať im, že možno aj vy môžete zažiť niečo podobné. Bolo to veľmi krásne a bolo to veľmi požehnané a dôležité v našom živote,” hovorí jedna z organizátoriek podujatia Gabriela Lukčová. Roky 1990 až 2004 boli rokmi, kedy bol vo farnosti Košice-Juh farárom Tibor Závadský, ktorý bol aj čestným hosťom stretnutia južanskej mládeže. (Zdroj: Rádio LUMEN / Martin Ďurčo).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.