Komárno 28. septembra 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto: TASR- Martin Bauman)
 
V Komárne zasahuje Lynx Commando v jednom z domov

Ilustračné foto

19: 30 Podľa informácií TV JOJ v Komárne v jednom z domov zasahujú kukláči. Býva v ňom 44-ročná Alena. Podľa nepotvrdených informácií tlmočila z taliančiny podnikateľovi Marianovi Kočnerovi.
“Len to sme videli, že sa vozí na drahých autách,” uviedla o žene jedna zo susediek, ktorá však o nej nič bližšie nevedela. Povedala, že zásah s množstvom civilných vozidiel sa začal zhruba o 11.00 h. “Ja som vynášala smeti a videla som tu plno vozidiel a kukláčov,” dodala s tým, že žiadny vrtuľník nezasahoval.
Na dome, v ktorom býva, podľa susedy nie sú žiadne tabule, ktoré by naznačovali, že tam pôsobí tlmočnícka firma.
Ženu komando odviezlo krátko po 18.30 h. Kolónu civilných vozidiel komanda sprevádzalo jedno policajné auto. Novinárom mimo záznam ľudia z ulice povedali, že to bola konfliktná osoba, ktorá bola dlho zadlžená, potom zrazu začala striedať drahé vozidlá.
Policajná akcia sa podľa medializovaných informácií konala pravdepodobne v súvislosti s prípadom vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.
Zároveň, dvoch zadržaných pri včerajšej razii v Kolárove previezli do budovy NAKA v Nitre na výsluch, informuje TV Markíza.
V prípade vraždy Kuciaka a jeho snúbenice obvinili tri osoby za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy. Potvrdila to hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.
Pôvodne zadržali osem podozrivých osôb. “Po ich vypočutí bolo päť osôb zo zadržania prepustených a trom osobám (T. S, M. M., Z. A.) bolo vznesené obvinenie za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy,” informovala Predajňová.
Doplnila, že vyšetrovateľ Policajného zboru SR vykonáva úkony s obvinenými a na ich základe spracuje podnet pre prokurátora na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby. “Ďalšie informácie nie je možné aktuálne poskytnúť. Prokuratúra bude informovať v najbližších dňoch,” uviedla Predajňová.
Polícia vo štvrtok (27.9.) ráno zadržala osoby podozrivé z násilnej trestnej činnosti, čo má súvisieť so spomínanou vraždou. Bližšie informácie nechce poskytovať, aby nedošlo k mareniu vyšetrovania. Policajná akcia v Kolárove trvala celý deň, zasahovalo 55 elitných kukláčov. Ani generálna prokuratúra sa nechce bližšie vyjadrovať k procesným úkonom a žiada novinárov o zdržanlivosť pri informovaní.
Pre políciu a dozorujúceho prokurátora plynie od štvrtka rána 48-hodinová lehota na podanie návrhu na väzobné stíhanie. Sudca bude mať od podania návrhu 72 hodín na rozhodnutie, či podozrivých pošle do väzby. O prípadnom väzobnom stíhaní by mal teda sudca pre prípravné konanie rozhodnúť najneskôr do pondelka 1. októbra.
 
Správu aktualizujeme.
 
Príspevok V Komárne zasahujú kukláči pravdepodobne v súvislosti s vraždou Kuciaka a Kušnírovej. Polícia odviedla Kočnerovu tlmočníčku zobrazený najskôr Hlavné správy.