Bogota 26. júna 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Italian Coast Guard)

Najmenej traja ľudia zahynuli po tom, ako sa v nedeľu v Kolumbii potopila preplnená štvorposchodová výletná loď so 160 pasažiermi. Oznámila to kolumbijská polícia
Nehoda sa stala na vodnej priehrade pri turistických mestách Peňol a Guatapé asi 45 kilometrov východne od Medellínu.
Ilustračné foto

Na mieste sa koná veľká záchranná operácia, okrem záchranárskych lodí zasahuje vrtuľník. Približne 20 ľudí hospitalizovali v nemocnici v neďalekom Guatapé.
“Najdôležitejšie je teraz zachrániť ľudí,” povedal starosta Medellínu Federico Gutiérrez. Vyzval vodičov, aby uvoľnili cestu pre nasadené záchranárske a hasičské autá a sanitky, citovala ho agentúra AP.
Situácia je podľa starostu vážna. Príčina nešťastia nebola bezprostredne známa.
Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos navštívil miesto, kde sa v nedeľu potopila preplnená štvorposchodová výletná loď s približne 160 pasažiermi na palube.
Hlava štátu oznámila, že 122 ľudí sa podarilo zachrániť, alebo sa sami dostali na breh, šesť je mŕtvych a 31 osôb je stále nezvestných. Informovala dnes agentúra AP.
Nehoda lode Almirante sa stala v nedeľu popoludní miestneho času na vodnej priehrade pri turistických mestách Peňol a Guatapé východne od mesta Medellín.
Loď sa potopila v priebehu niekoľkých minút, pričom celú tragédiu natočili na video turisti stojaci na brehu a zverejnili ho na sociálnych sieťach.
K potápajúcemu plavidlu sa okamžite vydali na pomoc rekreačné loďky a motorové člny a vyťahovali ľudí z vody. Na veľkej záchrannej operácii spolupracuje okrem hasičov z okolitých miest kolumbijská armáda s pomocou lodí a vrtuľníkov a desiatky potápačov.
“Nikto naozaj nevie, čo sa stalo,” povedal Santos. Dodal, že incident preveria vyšetrovatelia námorníctva.
Príčina nešťastia nebola bezprostredne známa, svetové agentúry poukazujú na preplnenosť lode