Bratislava 23. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Policajné správy

Slovenskí policajti zadržali vo štvrtok (22. 12.) o 1.30 hod. v Kolárove 49-ročného občana Maďarska Imreho H., na ktorého mestský súd v severomaďarskom Györi ešte v lete v roku 2014 vydal európsky zatýkací rozkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody.

Ilustračné fotoIlustračné foto

V rokoch 2005 až 2007 Imre H. s ďalšími spolupáchateľmi vo viac ako 30 prípadoch prostredníctvom falšovaných dokumentov sprostredkovávali hypotekárne úvery. Odsúdený sa na Slovensku zdržiaval dlhšiu dobu, ako úkryt mu slúžil rodinný dom v okrajovej časti Kolárova, kde ho policajti aj zadržali.

“Vzhľadom na získané informácie o povahe páchateľa, jeho trestnej minulosti a predpokladanej snahe pokúsiť sa o útek, bolo potrebné zvoliť taktiku zákroku s využitím efektívnych síl a prostriedkov,” uviedla Denisa Baloghová z Prezídia Policajného zboru SR s tým, že zatýkanie prebehlo rázne a bez akýchkoľvek zranení.

Imre H. bol po zadržaní na pokyn prokurátora Krajskej prokuratúry v Nitre umiestnený do cely policajného zaistenia a v súčasnosti prebiehajú úkony na jeho vydanie do Maďarska.

Seničan jazdil na bicykli s troma promile alkoholu

S takmer troma promile alkoholu v krvi a na bicykli zavinil vo štvrtok 22. decembra vo večerných hodinách dopravnú nehodu v Senici 54-ročný muž. Vošiel z chodníka na priechod pre chodcov na Štefánikovej ulici, kde už 20-ročný vodič Škody Favorit nedokázal zrážke zabrániť.

Pri nehode došlo k zraneniu cyklistu, ten bol prevezený do nemocnice. Polícia podrobila dychovej skúške na alkohol oboch mužov, u šoféra bol výsledok negatívny. Bicyklista sa svojím konaním dopustil priestupku v doprave. “Polícia upozorňuje občanov, aby správanie na cestách nepodceňovali, navyše ak sú pod vplyvom alkoholu. V takýchto prípadoch je na mieste, aby ľudia využili iný spôsob prepravy domov, prípadne požiadali blízkych o pomoc,” informovala dnes krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Pri Krupine zahynul 18-ročný vodič, počas decembra je to už štvrtá obeť

Na ceste I/66 pri Krupine havaroval vo štvrtok (22. 12.) krátko po 20.00 h iba 18-ročný vodič osobného motorového vozidla Opel Astra Cabrio z Krupiny. Pri nehode prišiel o život, dôvodom bola pravdepodobne rýchla jazda. Dopravnú nehodu vyšetruje polícia vo Zvolene.

Ako TASR informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, mladý vodič viedol vozidlo v smere jazdy od Zvolena do Krupiny, pričom po prejazde miernej pravotočivej zákruty pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky. Zišiel mimo cestu do priekopy, narazil do svahu, odkiaľ ho odhodilo naspäť na cestu a zároveň prevrátilo na strechu, po ktorej sa šúchal. Z auta vypadol a ostal ležať pri ľavom okraji vozovky.

“Pri dopravnej nehode vodič utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. Bola u neho nariadená súdna pitva. Škoda na vozidle je odhadnutá na tisíc eur. Na miesto nehody bol privolaný znalec z odboru cestnej dopravy,” uviedla Faltániová.

Ako dodala, v Banskobystrickom kraji je to už štvrtá obeť dopravných nehôd, ktoré sa stali v decembri. Od začiatku roka pri nehodách v kraji zahynulo 36 osôb.