V Keňi ozbrojenci zabili pri útoku na univerzitných študentov dvoch ľudí

Mombasa 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ben Curtis)

Dve zamestnankyne Technickej univerzity v Mombase prišli o život a niekoľko študentov utrpelo dnes zranenia, keď v kenskom okrese Kwale spustili ozbrojenci útok na vozidlá prevážajúce študentov do priestorov školy. Polícia uviedla, že identita ozbrojencov nie je známa.
Snímka zo 7. apríla 2015, kde kenskí študenti zapaľujú sviečky pri symbolických drevených bielych krížoch počas smútočného obradu, aby si uctili pamiatku obetí masakry na univerzite v meste Garissa, pri ktorej zahynulo 148 ľudí

Podľa jedného z policajtov sa skupina približne desiatich ozbrojených mužov vynorila z buša a začala strieľať na dodávku. V nej zabili dve zamestnankyne univerzity a zranili vodiča a dvoch policajtov.
Jedna svedkyňa uviedla pre agentúru Reuters, že spolu s ďalšími študentmi unikli z vozidla a videli niekoľko krvácajúcich študentov.
Reuters pripomína, že somálska militantná islamistická skupina aš-Šabáb často podniká útoky pri kensko-somálskych hraniciach a pri kenskom pobreží. V roku 2015 zaútočila na univerzitu v kenskom meste Garissa a zabila 148 študentov.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.