Teherán 27. júla 2019 (HSP/IRNA/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)

Podľa iránskej spravodajskej agentúry IRNA sa v piatok v blízkosti azerbajdžanského prístavu Anzali v Kaspickom mori potopila iránska nákladná loď. Azerbajdžanská štátna námorná správa uviedla, že dostala od  iránskej nákladnej lodi tiesňový signál

Ilustračné foto

Posádka lode “Shabahang” prosila o pomoc správou: „topíme sa, topíme sa,” uvádza sa ďalej v správach IRNA.

“Shabahang”, ktorá prepravovala dlaždice, bola na ceste z prístavu Anzali v Iráne do Makhachkaly v Rusku, a  havarovala v oblasti vzdialenej asi 23 kilometrov od prístavu Astara v Azerbajdžane.

Ako informoval pre agentúru IRNA zástupca vedúceho iránskych prístavov a námornej organizácie Jalil Eslami, sa loď počas  havárie naplnila vodou  a neskôr potopila.

Na záchrannej operácii sa zúčastnili dva azerbajdžanské vrtuľníky a pobrežná stráž krajiny. Všetkých deviatich členov posádky, ktorú tvorilo sedem Iráncov a dvoch Indov, sa podarilo zachrániť. Ďalšie podrobnosti o príčine nehody zatiaľ známe nie sú.

Andrea Lopatková

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj