V Karlsruhe zadržali podozrivého z prípravy teroristického útoku

V Karlsruhe zadržali podozrivého z prípravy teroristického útoku

Karlsruhe 20. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Ralf Roeger)

Nemecká polícia zadržala v Karlsruhe 29-ročného muža, ktorý je dôvodne podozrivý z prípravy teroristického útoku a zrejme patrí medzi stúpencov takzvaného Islamského štátu (IS). O stredajšom zadržaní informoval generálny prokurátor.
Ilustračné foto

Dasbar W., ktorý je rodákom z Nemecka, podľa doterajších poznatkov vyšetrovateľov zvažoval útok motorovým vozidlom na okolie ľadových plôch na námestí Schlossplatz v Karlsruhe. Od augusta 2017 zbieral informácie o dejisku plánovaného útoku, od septembra sa márne pokúšal o získanie pracovného miesta vodiča v niektorej z kuriérskych spoločností.
Podozrivého by vo štvrtok mali predviesť pred vyšetrovacieho sudcu Spolkového súdneho dvora, píše tlačová agentúra DPA. Príslušníci policajného útvaru osobitého určenia v stredu prehľadali byt podozrivého, ktorý zrejme nielen podporoval, ale patril v minulosti medzi členov IS.
Zadržaný je podozrivý z výroby propagandistických videí a ich zverejnenia na rôznych internetových platformách. V rámci chatovania podľa názoru generálneho prokurátora motivoval iné osoby v duchu ideológie IS.
Muž cestoval v rokoch 2015 a 2016 Irak a pripojil sa tam k džihádistom, aby absolvoval u nich aj výcvik a hľadal potenciálne terče pre útoky.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)