V Kábule samovražedný atentátnik odpálil bombu pred budovou afganskej rozviedky. Zahynulo šesť ľudí

V Kábule samovražedný atentátnik odpálil bombu pred budovou afganskej rozviedky. Zahynulo šesť ľudí

Kábul, 28. decembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP/Rahmat Gul)
Šesť civilistov zahynulo v Kábule v následku výbuchu, ktorý spôsobil samovražedný atentátnik, ktorý odpálil bombu pred budovou afganskej rozviedky. Zodpovednosť za teroristický čin prevzala skupina Islamský štát.
Na snímke polícia a armáda pred pred budovou afganskej rozviedky

Terorista odpáli bombu v momente, keď zamestnanci vchádzali do budovy Národného veliteľstva bezpečnosti (NDS). Miestne médiá v tejto súvislosti pripomenuli, že presne pred týždňom podobný teroristický čin bol spáchaný aj vo výcvikovom stredisku Národného veliteľstva bezpečnosti (NDS) v Kábule.
Tlačová služba afganského ministerstva vnútra uviedla, že zahynulo 6 civilistov v osobnom aute Toyota, keď sa atentátnik odpálil pred vchodom do budovy. Islamský štát sa k tomuto teroristickému činu prihlásil prostredníctvom propagandistickej siete Amak.
Afganské médiá taktiež pripomenuli, že iba pár dní predtým taktiež samovražedný atentátnik nasmeroval nákladné auto naložené výbušninami do policajnej stanice v provincii Kandahár, výbuch celkom zničil budovu a zabil 6 policajných dôstojníkov.
Eugen Rusnák

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)