Jerevan 15. augusta 2018 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)
 
Tlačová služba ministerstva vnútra Arménska informovala, že niekoľko predstaviteľov LGBT komunity v arménskom hlavnom meste sa vtrhli na policajnú stanicu a vyvolali bitku s policajtmi. Zmlátili dvoch a zranili aj tretieho policajta, ktorý je v nemocnici.  Dôvodom bol konflikt medzi gejoviami a obyvateľmi okolitých panelákov. Polícia zadržala človeka, ktorý napadol gejov, ale tí sa rozhodli vyrovnať účty po svojom.

Záber z videa

Napriek tomu, že polícia zadržala človeka, ktorý napadol predstaviteľov LGBT komunity, sa im to akosi málilo. „Takzvaná poškodená strana zistila, že podozrievaného dopravia na centrálnu policajnú stanicu, zhromaždila sa pred budovou a v tom momente vypukla bitka. Situácia sa ešte zhoršila, keď na ulicu vyšli obyvatelia okolitých panelákov, rozhorčení hlasnými nadávkami,“ uvádza sa vo vyhlásení Tlačovej služby ministerstva vnútra Arménska.
Policajti sa pokúsili utíšiť dav, ale to ešte viac nahnevalo gejov. „Tolerantnosť polície vôbec nevzali do úvahy. Na prvý pohľad ženy, ale boli to muži prezlečení do ženských šiat, a ich spoločníci vtrhli na policajnú stanicu a pokúsili sa nájsť zadržaného človeka, ktorému sa chceli pomstiť. Dvom príslušníkom polície spôsobili zranenia, jeden z nich bol odvezený do nemocnice,“ uvádza sa vo vyhlásení.
Polícia napokon situáciu zvládla a útočníkov spacifikovala. Niektoré arménske médiá prvotný šok policajtov a to, že sa gejom podarilo dostať do budovy policajnej stanice, vysvetľujú tým, že policajtov ohromilo to, že ich napadli ženy, ale, ako prízvukujú novinári, „mlátili, ako ozajstní muži“. No veď boli to, podľa klasických noriem, muži – iba prezlečení za ženy. Arménska polícia začala vyšetrovanie tejto „ženskej vzbury“.

Eugen Rusnák
 
Príspevok V Jerevane gejovia zaútočili na policajnú stanicu a pobili sa s policajtmi zobrazený najskôr Hlavné správy.