Miláno 1. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/Dino Ferretti/ANSA/AP)

Po výbuchu vypukol dnes požiar v talianskej rafinérii v provincii Pavia severne od Milána. Oznámil to prevádzkovateľ tohto závodu, talianska ropná a plynárenská spoločnosť Eni. Úrady vyzvali obyvateľstvo, aby nevychádzali z domov.

Na snímke plameň po výbuchu v jednej z najväčších rafinérií v krajine v obci Sannazzaro de' Burgondi v provincii Pavia severne od MilánaNa snímke plameň po výbuchu v jednej z najväčších rafinérií v krajine v obci Sannazzaro de’ Burgondi v provincii Pavia severne od Milána

Výbuch v rafinérii v obci Sannazzaro de’ Burgondi, jednej z najväčších rafinérií v krajine, nastal o 16.00 h, napísala tlačová agentúra ANSA. Explózia vymrštila do vzduchu plamene. Čierny dym bolo vidieť v okruhu desiatich kilometrov od továrne.

Požiar sa medzičasom podarilo uhasiť. Z miesta výbuchu ani následného požiaru neboli bezprostredne hlásené správy o obetiach ani zranených.

“Požiar sa podarilo uhasiť vďaka rýchlemu nasadeniu krízového tímu Eni a hasičov z národných zložiek,” píše sa vo vyhlásení Eni s tým, že nikto sa nezranil a príčinu výbuchu momentálne vyšetrujú.

Továreň sa nachádza v obci Sannazzaro de’ Burgondi približne 55 kilometrov severne od Milána v provincii Pavia v regióne Lombardsko, spresnila agentúra DPA. Na mieste zasahujú zdravotníci, aby mohli obyvateľom v prípade dýchacích problémov poskytnúť prvú pomoc, dodala agentúra AP.

“Miestnemu obyvateľstvu nehrozí v tejto chvíli nebezpečenstvo. Na mieste sú záchranné tímy a majú situáciu pod kontrolou,” zverejnil na svojej internetovej stránke miestny úrad obce Sannazzaro de’ Burgondi.

Obyvatelia tiež dostali odporúčanie, aby ostali vo svojich domoch alebo sa ukryli do najbližších budov. Denník Il Giorno napísal, že výbuch v tomto závode zaznamenali už pred piatimi mesiacmi. Pri nehode vtedy utrpel zranenia jeden človek.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.