V jadrovej elektrárni na severozápade Francúzska došlo k výbuchu, radiácia neunikla

Paríž 9. február 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pierre Berenger)

V strojovni jadrovej elektrárne vo Flamanville na severozápade Francúzska došlo dnes k výbuchu, ktorý však nespôsobil únik radiácie ani zranenia

Regionálne úrady departmentu Manche v Normandii ubezpečili, že išlo len o záležitosť technického charakteru a nie o jadrovú nehodu. Situácia je podľa nich plne pod kontrolou.

V strojovni jadrovej elektrárne vo Flamanville na severozápade Francúzska došlo dnes k výbuchu, ktorý však nespôsobil únik radiácie ani zraneniaV strojovni jadrovej elektrárne vo Flamanville na severozápade Francúzska došlo dnes k výbuchu, ktorý však nespôsobil únik radiácie ani zranenia

K požiaru a následnému výbuchu došlo v strojovni jedného z dvoch reaktorov v elektrárni vo Flamanville, ležiacej zhruba 25 kilometrov západne od mesta Cherbourg, oznámila energetická spoločnosť Électricité de France (EdF), ktorá spravuje jadrové elektrárne vo Francúzsku.

Manažment EdF ubezpečil, že nikto sa nezranil a že požiar dostali okamžite pod kontrolu a reaktor č. 1 odpojili od rozvodnej siete.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.