V Izraeli prijmú opatrenia na deeskaláciu po tragédii s Il-20

Jeruzalem 8. novembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Eugene Odinokov)
 
Izrael prijme opatrenia na deeskaláciu situácie v kontexte spolupráce s ruskými vojakmi po tragédii so zostreleným Il-20 v Sýrii, oznámil novinárom zástupca Izraelských obranných síl Jonathan Konrikus. Pri odpovedi na otázku, či Izrael prijme nejaké opatrenia na deeskaláciu situácie, Konrikus odpovedal: “Určite to robíme”

Ilustračné foto

Bezpečnostné opatrenia prijímame. A budeme v tom pokračovať. Chápeme, že je to výhodné pre všetkých – pre nás i pre Rusko.”
Podľa neho Izrael pokračuje v používaní mechanizmu na odstránenie konfliktu s Ruskom. “Informácie prebiehajú a zodpovedajúce strany ich používajú,” uviedol.
Ruský Il-20, ktorý sa nachádzal 35 kilometrov od pobrežia Stredozemného mora, bol zostrelený 17. septembra pri návrate na leteckú základňu Hmímím. V rovnakom čase štyri izraelské stíhacie lietadlá F-16 útočili na sýrskej objekty v Latakii.
Podľa údajov ruského ministerstva obrany Izrael ruskú stranu o útoku informoval iba minútu pred jeho začiatkom, keď zároveň neuviedol oblasť a neinformoval o štyroch stíhacích lietadlách F-16. Ako na ministerstve uviedli, izraelskí piloti sa kryli ruským lietadlom, ktoré sa kvôli tomu dostalo pod útok protivzdušných komplexov v Sýrii. Zomrelo 15 ruských vojakov.
 
Príspevok V Izraeli prijmú opatrenia na deeskaláciu po tragédii s Il-20 zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)