V Iráne pri nehode vrtuľníka zahynulo päť ľudí

Teherán 27. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Ahn Young-joon)

Päť ľudí zahynulo dnes na palube iránskeho vrtuľníka, ktorý sa počas záchranného letu zrútil do Kaspického mora.

Informovala o tom agentúra AP. Záchranári našli na mieste nešťastia telá štyroch členov posádky a jedného civilistu, ako aj trosky havarovaného vrtuľníka.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Nemenovaný predstaviteľ v provincii Mázandarán uviedol, že vrtuľník patriaci Národnej iránskej ropnej spoločnosti prevážal do nemocnice robotníka, ktorý utrpel zranenia pri práci na ropnej plošine vzdialenej približne 250 kilometrov od pobrežia Kaspického mora.

Podľa tlačovej agentúry IRNA sa vrtuľník zrútil v dôsledku bližšie nešpecifikovanej technickej poruchy. K nehodám vrtuľníkov a lietadiel dochádza v Iráne pomerne často. Ich príčiny sa väčšinou pripisujú zastarávajúcemu strojovému parku a zlému technickému stavu.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.