Tikrít 2. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Khalid Mohammed)

K zodpovednosti za dnešný útok sa zatiaľ nikto neprihlásil
Osem ľudí zahynulo dnes pri útoku neznámych ozbrojencov na elektráreň, ku ktorému došlo neďaleko stredoirackého mesta Sámarrá. Informovala o tom agentúra DPA.
Ilustračné foto

Ôsmi ozbrojenci sa dnes ráno vkradli do objektu elektrárne nachádzajúcej sa približne 50 kilometrov južne od mesta Tikrít, pričom zabili šiestich pracovníkov elektrárne a dvoch príslušníkov bezpečnostných síl. Ďalší deviati členovia strážnej služby utrpeli zranenia.
Militanti na istý čas elektráreň ovládli a viacero jej pracovníkov zadržiavali ako rukojemníkov. Pri následnom zásahu príslušníkov bezpečnostných síl a krátkej prestrelke sa siedmich útočníkov podarilo zlikvidovať, ôsmy sa vyhodil do vzduchu, uviedol jeden z pracovníkov elektrárne, ktorý si neželel byť menovaný.
“Situácia v Sámarre je už pod kontrolou,” povedal pre irackú televíznu stanicu as-Sumaríja (Alsumaria News) nemenovaný bezpečnostný zdroj.
K zodpovednosti za dnešný útok sa zatiaľ nikto neprihlásil, avšak spôsob jeho vykonania nasvedčuje tomu, že za ním stoja militanti z tzv. Islamského štátu (IS), ktorí v tejto oblasti pôsobia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.