V Innsbrucku rokovali ministri vnútra a spravodlivosti Východného partnerstva

Brusel/Innsbruck 13. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:Julian King Twitter)
 
Ministri spravodlivosti a vnútra z Estónska, Bulharska, Rakúska a Rumunska, ktorí zastupujú trio predsedníctiev v Rade EÚ a nadchádzajúce rumunské predsedníctvo, sa v piatok v Innsbrucku stretli so svojimi rezortnými kolegami z krajín Východného partnerstva. Uviedlo to rakúske predsedníctvo na svojej oficiálnej webovej stránke.

Na snímke eurokomisár pre bezpečnostnú úniu Julian King

Ministri zo štyroch členských krajín EÚ rokovali spolu s partnermi z Arménska, Azerbajdžanu, Bieloruska, Gruzínska, Moldavska a Ukrajiny. Európsku komisiu na tomto podujatí zastupovali komisárka pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věra Jourová a eurokomisár pre bezpečnostnú úniu Julian King. Zastúpená bola aj Európska služba pre vonkajšiu činnosť (ESVČ) a Medzinárodná akadémia pre boj proti korupcii (IACA).
Ministri diskutovali o prioritách spolupráce medzi EÚ a krajinami Východného partnerstva a potvrdili svoj záväzok pokračovať v procese reforiem v oblasti justície a vnútorných vecí. Zamerali sa aj na presadzovanie zásad právneho štátu a boj proti korupcii v bezpečnostných a súdnych orgánoch.
“Boj proti korupcii nekončí v rámci národných hraníc. Preto má výmena medzi členskými štátmi EÚ, ako aj spolupráca s krajinami Východného partnerstva podporovanými Európskou komisiou obrovský význam. Korupcia spôsobuje v EÚ škody vo výške okolo 120 miliárd eur ročne, ohrozuje dobré fungovanie verejných inštitúcií a ovplyvňuje zásady zákonnosti a právnej istoty,” uviedol hostiteľ podujatia, rakúsky minister spravodlivosti Josef Moser.
Ministri v Innsbrucku opätovne potvrdili svoj spoločný záväzok posilniť právny štát a protikorupčné mechanizmy tak, ako sa na tom dohodli počas summitu Východného partnerstva v novembri 2017.
 
Príspevok V Innsbrucku rokovali ministri vnútra a spravodlivosti Východného partnerstva zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)