Naí Dillí 19. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Prabhjot Gill)
 
Najmenej 50 ľudí prišlo v piatok o život po tom, ako do davu ľudí na severe Indie vrazil vlak. Uviedol to člen zákonodarného zboru indického štátu Pandžáb, ktorého citovala agentúra AP

Na snímke Príbuznú plačú nad telom obete vlakového nešťastia

Pratáp Singh Bádžvá povedal, že vlak vrazil do ľudí zhromaždených na vlakovej koľaji, kde počas hinduistických náboženských slávností neďaleko mesta Amritsar sledovali ohňostroj.
Bádžvá uviedol, že dav ľudí vlak prichádzajúci smerom k nemu vo vysokej rýchlosti nevidel. Dodal, že vlak po nehode nezastavil.
Podľa spravodajského servera indiatoday.in ľudia vlak nevideli kvôli dymu z petárd, ktorý znížil viditeľnosť.
Predtým, ako mohol rušňovodič zareagovať, viacero ľudí skončilo pod kolesami vlaku, píše indiatoday.in. Podľa očitého svedka ľudia utekali pred jedným blížiacim sa vlakom, kým do davu náhle narazil iný vlak.
Polícia presný počet obetí nehody zatiaľ neuviedla. Viacero zranených previezli do neďalekých nemocníc.
Indický premiér Naréndra Módí na Twitteri označil tragédiu za “srdcervúcu”. Rodinám obetí vyjadril hlbokú sústrasť a príslušné úrady požiadal, aby poskytli okamžitú pomoc.
Od roku 2010 zahynulo v dôsledku vlakových nehôd v Indii podľa údajov príslušných úradov vyše 25.000 ľudí. Príčinou vlakových nešťastí v Indii je často zlá údržba rozsiahlej železničnej infraštruktúry a neschopnosť nahradiť zastarané technické vybavenie novým. Významnú rolu zohráva aj preťaženosť osobných vlakov.
 
Príspevok V Indii vrazil vlak do davu ľudí, hlásia najmenej 50 mŕtvych zobrazený najskôr Hlavné správy.