Naí Dillí 9. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Altaf Qadri)

Štyria ľudia zahynuli v sobotňajšej prestrelke v Indii medzi stúpencami politických strán, informovala v nedeľu agentúra AFP s odvolaním sa na tamojšiu políciu.

Ilustračné foto

K incidentu došlo v indickom štáte Západné Bengálsko. Podľa polície sú obeťami streľby traja pracovníci vládnej Indickej ľudovej strany (BJP) a jeden prívrženec regionálnej strany Kongres Trinamool. Násilnosti medzi týmito politickými tábormi si vyžiadali aj najmenej 18 zranených.

AFP poznamenala, že v Západnom Bengálsku vládne napätie od vlaňajška, keď tam BJP spustila “agresívnu” predvolebnú kampaň.

Hinduistická a nacionalistická BJP premiéra Naréndru Módího zvíťazila v májových parlamentných voľbách. Získala 303 z celkového počtu 543 kresiel v dolnej komore parlamentu. V Západnom Bengálsku získala 18 kresiel, pričom v roku 2014 to boli len dve.

Západné Bengálsko je dejiskom niektorých z najnásilnejších sporov medzi súperiacimi stranami. Napríklad minulý rok tam zabili pracovníka BJP a jeho telo zavesili na strom.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj