Guváhátí 6. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ajit Solanki)

Na palube stroja nachádzali príslušníci indického letectva i armády
Všetkých sedem ľudí na palube zahynulo dnes pri havárii vojenského vrtuľníka Indických vzdušných síl (IAF), ktorý sa zrútil v odľahlej oblasti na severovýchode krajiny pri hraniciach s Čínou. Informovala o tom agentúra AP.
Ilustračné foto: Na snímke indické transportné vrtuľníky Mi-17 V5

K havárii vrtuľníka Mi-17 došlo v horskom regióne pri mestečku Tawang, v turistami vyhľadávanej lokalite v štáte Arunáčalpradéš.
Príčina nehody nebola bezprostredne známa. Vojenský vrtuľník vzlietol z oblastného armádneho heliportu. Na miesto nehody do horskej oblasti bol vyslaný armádny a policajný záchranný tím, uviedla miestna polícia.
Na palube stroja, vezúceho zásoby pre vojakov hliadkujúcich pri hraniciach s Čínou, sa podľa neoficiálnych informácií nachádzali príslušníci indického letectva i armády.
Na zastarané vybavenie indická armáda dopláca častými smrteľnými nehodami. Havarovala už napríklad viac ako polovica z 872 bojových lietadiel MiG, ktoré India nakúpila od Ruska od začiatku 60. rokov. Do modernizácie vojenského vybavenia plánuje krajina počas nasledujúcich desiatich rokov investovať okolo sto miliárd dolárov (takmer 80 miliárd eur).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.