Bratislava 1. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

V letných horúčavách sú aj pre slovenských väzňov zabezpečované vhodné podmienky v rámci technických a organizačných možností.
“V ústavoch sa zabezpečujú vhodné opatrenia na vylúčenie alebo zníženie negatívnych účinkov zvýšenej záťaže teplom pri práci obvinených alebo odsúdených. Samozrejme tieto musia byť z objektívnych dôvodov limitované tak, aby nedošlo k zmareniu účelu výkonu väzby, výkonu trestu odňatia slobody, prípadne by iným spôsobom mohli ohroziť bezpečnosť ústavov,” uviedol dnes pre TASR riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže Adrián Baláž.
Ilustračné foto

Ako ozrejmil, ide predovšetkým o zabezpečenie pitného režimu, resp. prístupu k pitnej vode, používanie vhodného jednovrstvového oblečenia (tričko s krátkym rukávom a montérky) a pokrývok hlavy pri dlhodobom pobyte obvinených a odsúdených na priamom slnku, napríklad na vychádzkach.
“U väznených osôb zaradených do práce sú to aj organizačné opatrenia, ako je úprava pracovného času, posunutie začiatku pracovného času na skoršie ranné hodiny, zaraďovanie prestávok (na ochladenie osprchovaním alebo umytím pokožky chladnou vodou), skrátenie pracovného času alebo prípadné striedanie (rotácia) na pracovisku,” povedal Baláž.
“Zároveň sa v súvislosti so zvýšeným rizikom vzniku črevných nákaz venuje osobitná pozornosť správnej manipulácii s potravinami (správne spracovávanie a skladovanie potravín) a spôsobu stravovania (nepoužívanie rýchlo sa kaziacich potravinových článkov pri stravovaní) v stravovacích zariadeniach ústavov,” dodal.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.