Hongkong 16. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Chiang Ying-ying)

Desaťtisíce Hongkončanov oblečených prevažne v čiernom zaplnili v nedeľu ulice mesta a stanice metra pri protestoch proti navrhovanému zákonu o extradícii, ktorý v sobotu vláda na neurčito odložila. Informovala o tom agentúra AP

Na snímke protestujúci drží plagáty s nápisom “Podpora Hongkongu” a “Žiadna extradícia do Číny”

Dav protestujúcich sa popoludní miestneho času vydal na pochod od parku Victoria smerom do centra mesta, kde sa nachádzajú vládne budovy. Protestujúci skandovali heslo “Odstúpiť”, ktorým šéfku hongkonskej exekutívy Carrie Lamovú vyzývajú, aby sa vzdala svojej funkcie a ospravedlnila sa za násilný zákrok polície počas stredajšieho protestu. Demonštranti vyjadrujú svoju nespokojnosť s odložením zákona a požadujú jeho úplné stiahnutie.

Pred budovu obchodného centra Pacific Place, kde prišiel po páde z lešenia v sobotu večer o život jeden z protestujúcich, ktorý tam chcel zavesiť politický plagát, priniesli ľudia biele kvety, rozličné odkazy i žeriavy vytvorené metódou origami.

Organizátori očakávajú, že na demonštrácii sa zúčastní až milión ľudí – koľko ich na protest prišlo i minulú nedeľu. Polícia odhaduje účasť na 240.000 ľudí, píše agentúra Reuters.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj