Amsterdam 6. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Ray Vervloed)

Holandská maloobchodná sieť Kruidvat sa ospravedlnila po tom, ako nechtiac predávala zošit s omaľovávankami, medzi ktorými figurovala aj postava hajlujúceho nacistického vodcu Adolfa Hitlera so svastikou na rukáve. Po zistení tejto skutočnosti sieť okamžite stiahla inkriminovaný produkt zo svojich regálov.

Na snímke omaľovánka s Adolfom Hitlerom

Zošity boli vyrobené v Indii a zostáva stále nejasné, prečo obsahovali aj kontroverznú omaľovávanku. Jedným z vysvetlení môže byť, že autor danej brožúry Hitlera nepoznal, domnieva sa hovorca belgického vydavateľstva Trifora. Zošit obsahuje aj iné historické postavy vrátane Mandelu, Einsteina či Lincolna, informovala dnes stanica BBC.

“Ide o nepríjemnú zhodu okolností. Kontrolujeme preklady, ale nie všetky vyfarbovacie plochy,” uviedol hovorca. Holandská sieť pristúpila k opatreniam až po tom, ako sa na sociálnych sieťach začali objavovať pohoršené komentáre šokovaných rodičov detí, ktorým sa zošit dostal do rúk. Kruidvat tvrdí, že brožúra bola v predaji iba pol dňa.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.