Amsterdam 20. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Jacques Brinon)
 
Podľa mainstreamových médií, z imigrantov prichádzajúci do Európy poväčšine „inžinieri, doktori, jadroví fyzici“ atď, ktorí sú prínosom pre našu spoločnosť a prišli robiť na naše budúce dôchodky. Fakty ale ukazujú presný opak. Podľa holandských štatistík sú to poväčšine ľudia bez akéhokoľvek vzdelania a neuplatniteľní na trhu práce. Až 85% imigrantov v Holansku si ani po 2 pol roku pobytu v tejto krajine nedokázali nájsť prácu.

Ilustračné foto

Utečenci s povolením na pobyt pracujú len vo veľmi minimálnej miere, uviedli holandské noviny De Telegraaf. Takmer 90% utečencov, ktorí dostali povolenie na pobyt v roku 2014, boli nezamestnaní aj o dva a pol roka neskôr, ukazujú údaje holandského štatistického úradu CBS. Informoval portál Voice of Europe.
Navyše, veľká väčšina pracujúcich utečencov nemá stále zamestnanie na plný úväzok. Po 2 a pol roku sa zamestnalo iba 15% imigrantov. Skupina sa skladá väčšinou zo Sýrčanov a Eritrejčanov: 75% utečencov pochádza z jednej z týchto dvoch krajín.
Holandský migračný výskumník Jan van de Beek pre De Telegraaf povedal, že veľa migrantov nemá dostačujúce vzdelanie. Podľa Van de Beeka najmä nízko kvalifikované pracovné miesta sú pre migrantov nepríťažlivé, pretože niekedy sociálne dávky, ktoré dostávajú, sú rovnako vysoké ako príjmy z práce s nízkou kvalifikáciou.
Samuel Gdovin
 
Príspevok V Holandsku je 85% imigrantov aj po vyše dvoch rokoch pobytu na sociálnych dávkach zobrazený najskôr Hlavné správy.