Bratislava 26. augusta 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov sa minulý mesiac oproti koncu júna znížil o 0,08 percentuálneho bodu, medziročne išlo o pokles o 0,57 percentuálneho bodu.

Ilustračné foto

Dávky v hmotnej núdzi dostalo na Slovensku v júli tohto roka 71,2 tisíca osôb. Oproti koncu júna tohto roka išlo o pokles o 1,9 tisíca ľudí, medziročne sa počet poberateľov týchto dávok znížil o 15 tisíc. Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny na konci júla tohto roka celkovo odkázaných 158,4 tisíca osôb, čo je 2,91 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov sa tak oproti koncu júna tohto roka znížil o 0,08 percentuálneho bodu, medziročne išlo o pokles o 0,57 percentuálneho bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Rimavská Sobota, Revúca a Gelnica. Okres Rimavská Sobota vykázal 11,1 tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 13,14 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Revúca bolo 5,1 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 12,88 % z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v júli tohto roka 10,78 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3,4 tisíca sociálne odkázaným osobám.
Najmenej sociálne odkázaných ľudí je už dlhodobo v bratislavských okresoch. Minulý mesiac bolo v piatich bratislavských okresoch na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,13 % po 0,28 % ich obyvateľov, čo predstavovalo od 80 osôb v okrese Bratislava I po 327 ľudí v okrese Bratislava II. Medzi tieto okresy sa včlenil len okres Senec, kde bolo v hmotnej núdzi 0,21 % obyvateľov, teda 178 osôb.
 
Príspevok V hmotnej núdzi bolo v júli na Slovensku 2,91 % obyvateľov zobrazený najskôr Hlavné správy.