Bratislava 23. augusta 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Zastávka má búdky aj elektronický informačný systém

Na snímke primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal (uprostred) a generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava (DPB) Milan Urban (druhý zľava)

V hlavnom meste Bratislave uviedli do prevádzky novovybudovanú zastávku električiek Mariánska smerom na Námestie SNP na Špitálskej ulici. Na brífingu o tom informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal s tým, že zastávka má nové oplotenie, nové búdky a má tiež elektronický informačný systém. “Vedľa zastávky je aj bezbariérový priechod tak, aby sa ľudia mohli bezpečne dostať na jednu alebo druhú stranu,“ uviedol Nesrovnal. Dodal, že zastávka je v pôvodnej lokalite. “Pre spor medzi Bratislavským samosprávnym krajom a ministerstvom dopravy nebolo možné urobiť zastávku tam, kde bola naplánovaná, preto sa vrátila do tejto lokality,“ vysvetlil primátor Bratislavy.
Podľa generálneho riaditeľa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Milana Urbana vybudovaním zastávky Mariánska sa mení vzdialenosť medzi zastávkami Kamenné námestie – Americké námestie zo 650 metrov na 305 metrov. “Bezbariérový priechod je navyše zvlášť osvetlený a táto zastávka oproti tej predchádzajúcej je širšia, čiže o niečo komfortnejšia pre cestujúcich,“ doplnil Urban. Ako dodal, výstavba zastávky trvala asi dva týždne a mesto stála približne 110-tisíc eur.
Zastávku Mariánska robili v bratislavskom Starom Meste po vlaňajšej obnove električkovej trate na Špitálskej ulici. Cieľom opravy bola komplexná rekonštrukcia koľajového zvršku a nástupíšť. Projekt riešil opravu dvojkoľajnej električkovej trate bez zmeny smerového a výškového vedenia so zabudovaním antivibračných a protihlukových opatrení. Zhotoviteľom stavby za 2 532 067 eur bez DPH bola spoločnosť EUROVIA SK, a.s. Dopravný podnik rekonštrukciu električkovej trate na Špitálskej ulici financoval zo zdrojov Hlavného mesta SR Bratislavy, mesto Bratislava je 100-percentným akcionárom Dopravného podniku Bratislava.
 
Príspevok V hlavnom meste uviedli do prevádzky novú zastávku na Špitálskej zobrazený najskôr Hlavné správy.